Чому виникають дефекти на фасадах?

Чому виникають дефекти на фасадах?

Что бы выяснить какие проблемы могут возникнуть при утеплении фасадов, разберемся, из чего же он состоит.
Система утепления фасада состоит из трех слоев:
Первый слой – теплоизоляционный – состоит из плит минеральной ваты, пенопласта или пенополистерола; второй – армировочный – состоит из слоя минерально-клеевого состава, который наносится на сетку, устойчивую к щелочи; третий – защитно-декоративный – состоит из грунтовки и финишной штукатурки.

Тривалість терміну служби системи утеплення фасаду залежить більшою мірою від правильного і якісного монтажу. Неякісне утеплення фасаду призводить до тріщин на штукатурці, спучування системи утеплення фасаду (бульбашки на фасаді), відшаровування цокольного профілю. Розглянемо які ж причини виникнення подібних дефектів і як з ними боротися.
Найчастішим дефектом утепленого фасаду є тріщини. Вони можуть виникати під час осідання будинку, якщо поверхня будинку була погано підготовлена під штукатурку, якщо дуже жорстке штукатурне покриття. Найчастіше тріщини з’являються у вигляді сіточки, а також можуть бути горизонтальними і вертикальними.
Якщо на фасаді виникли рівні горизонтальні або вертикальні тріщини, це свідчить про те, що в цих місцях було допущено порушення правил армування сіткою. За технологією, на краях встановлюваної сітки слід робити нахлести суміжних полотен одне на одне на відстані близько 100 мм. Якщо не дотримуватися цього правила, тріщини з’являються на неармованих ділянках теплоізоляційного шару.
Чому виникають дефекти на фасадахЯкщо ж тріщини довгі протяжністю на всю стіну, це свідчить про те, що було використано недостатньо щільну сітку, або сітку, не призначену для фасадних робіт. За технологією може використовуватися тільки спеціальна сітка, стійка до лугу і виготовлена зі скловолокна. Сітка, не стійка до лугів, після кількох років експлуатації просто розчиняється, що і призводить до розтріскування фасаду.
Поява коротких розривів армувально-оздоблювального шару виникає, якщо плити утеплювача не закріплені на несучій стіні.
Якщо тріщина йде по всіх шарах утеплення, це свідчить про відсутність деформаційного шва, і під час лінійного розширення відбувається розрив усієї системи утеплення.
Деформація у вигляді сіточки виникає в результаті порушення армування плит утеплювача, коли сітка встановлюється безпосередньо на самі плити утеплювача. Сітку необхідно за технологією заглиблювати в нанесений клейовий розчин.
Чому виникають дефекти на фасадахЯкщо тріщини з’являються на кутах віконних і дверних прорізів, це свідчить про відсутність додаткових підсилювальних елементів зі склосітки.
Спучування системи утеплення виникає внаслідок проникнення вологи під шар утеплювача і неякісного закріплення плит утеплювача. Також проблеми виникають, якщо плити клеять на погано підготовлену або неґрунтовану поверхню, якщо шар клейового розчину надто тонкий або коли замість нього плити кріплять лише дюбелями.
Як видно з нашої статті проблем у утеплених фасадів може бути багато, але їх легко уникнути. Тому не варто економити на утепленні фасадів і довірити роботи фахівцям, які знають досконально весь процес установки і несуть гарантію за свою роботу.
Фахівці компанії “Вікна Плюс” – це команда професіоналів, що має в своєму арсеналі все необхідне спорядження і тільки високоякісні матеріали, необхідні для утеплення фасадів, як приватних будинків, так і висотних багатоповерхівок. Професійні альпіністи впораються навіть з найскладнішими завданнями, дотримуючись усіх правил з техніки безпеки.