Особливості та переваги ламінованих вікон

Особливості та переваги ламінованих вікон

При виготовленні систем скління традиційними вважаються білі профілі. Але не менш популярні сьогодні кольорові ламіновані вікна. Вони прикрашають інтер’єр і притягують погляди перехожих, оскільки надають будинку особливої привабливості.

У яких випадках віконні профілі оздоблюють кольоровими плівками

Особливості ламінованих вікон

Декоративна ламінація пластикових вікон застосовується, як правило, у трьох випадках:

  • Замовнику потрібні ПВХ-системи скління з дизайном під дерево.
  • Вікна з білими рамами не впишуться в концепцію зовнішнього вигляду будівлі.
  • Стильове рішення інтер’єру передбачає оригінальний дизайн віконних рам.

У стандартних каталогах кольорів для ламінування є понад 50 варіантів, тому вибір можна зробити в будь-якому разі. Найбільшим попитом користуються стандартні сірі, коричневі, кремові відтінки. Виробники пропонують також ламінацію пластикових вікон плівками ексклюзивних кольорів і фактур. Такі системи мають ефектний вигляд, але коштують дорожче.

У чому особливості ламінованих вікон

Для ламінації пластикового профілю застосовується спеціальне обладнання. Основні етапи цього процесу:

  • Попереднє ґрунтування поверхні для підвищення її адгезивних властивостей.
  • Наклеювання міцної декоративної плівки, яка щільно огортає виріб.
  • Видалення бульбашок повітря за допомогою системи притискних роликів і валів.

Плівка фіксується на поверхні ПВХ-профілю під тиском і високою температурою. По завершенні процесу ламінування виріб висушується, потім покривається захисною плівкою. Це запобігає появі подряпин у процесі перевезення та встановлення віконного блоку.

Якісно ламіновані вікна служать так само довго, як і звичайні системи. Декоративна плівка стійка до подряпин, пошкодження ультрафіолетовими променями, температурних перепадів. Такий профіль не потребує особливого догляду. Досить протирати поверхні вологою губкою з м’яким мийним засобом і просушувати бавовняною матерією.

Як вибрати колір для ламінації пластикового вікна

Кольори для ламінування пластикового вікнаДизайн системи скління повинен гармоніювати з основним стилем інтер’єру. У кімнаті з дерев’яною підлогою і меблями віконні рами можуть мати схожу фактуру або повторювати той самий відтінок. Виглядає це стильно й ефектно. Причому візуально відрізнити пластикове вікно від дерев’яного складно. Виглядають вони практично однаково, але коштують по-різному: перше набагато дешевше за друге.

В інтер’єри в стилі техно, мінімалізм, хай-тек легко вписуються чорні, сині, “сталеві” вікна. Більш яскравий антураж можна підтримати кольорами спектра веселки. Вибір відтінку для ламінації залежить від рішення дизайнера і смаку замовника. Бажано, щоб колір відповідав загальній гамі інтер’єру, підтримував її основні теплі або холодні відтінки. Прийняти остаточне рішення допомагають спеціальні комп’ютерні програми. Вони дають змогу побачити, як виглядатимуть у конкретному інтер’єрі певні відтінки або фактури віконних рам.

Примітно, що дизайн вікна може бути різним усередині та зовні. Іноді для однієї системи скління використовують три відтінки. Один – для поверхні рами з боку кімнати, другий – для зовнішніх профілів і третій – для коробки. Під час вибору кольору важливо побачити, який він має вигляд наживо. Монітор комп’ютера або екран телефону можуть спотворювати відтінки, тому вибирати варіант декору краще на реальній, а не цифровій розкладці ламінації.