Ремонт протимоскітної сітки своїми руками

Ремонт протимоскітної сітки своїми руками

Віконна протимоскітна сітка, потрібний аксесуар пластикового вікна. У теплий період року, є бар’єром для проникнення комах, що літають, з вулиці в житло.

Її конструкція проста. Чотири заготовки з фарбованого, алюмінієвого профілю з’єднані куточками в прямокутну або квадратну рамку. Рівномірно натягнуте синтетичне полотно з дрібним осередком і ручки сітки зафіксовані гумовим шнуром у спеціальному пазі рамки. За необхідності, для надання сітці додаткової жорсткості, використовується поперечина.

Спеціальні пластикові або металеві кронштейни, закріплені на рамі вікна, фіксують сітку у віконному отворі.

Найчастішими видами поломок є протимоскітних сіток є розломи сполучних куточків, розриви полотна і відламування ручок. Тому, перед початком ремонту, потрібно запастися необхідним матеріалом.

Найкращі сполучні куточки і ручки – металеві. Найнадійнішими куточками із пластику є суцільнолиті куточки. Усе це, включно з полотном сітки і роликом для закочування шнура, можна придбати в магазинах, що торгують комплектуючими для пластикових вікон, за відносно низькими цінами.

Заміна з’єднувальних куточків і полотна.

Набір для збирання москітної сітки

1. Сітку, що ремонтується, потрібно покласти на горизонтальну поверхню і відзначити олівцем місця розташування ручок. Підчепити шнур за зріз і послідовно витягнути з паза. Вийняти з рамки полотно і ручки.

2. Демонтувати зламаний куточок. При розломі, його частини – “ніжки”, залишаються всередині рамки. Вийняти їх можна, акуратно підчепивши ножем або шилом зсередини.

3. новий куточок потрібно правильно встановити. Його сторона з пазом під шнур повинна поєднуватися з пазом рамки. Після встановлення ніжками в профіль рамки, куточок забивається легкими ударами молотка.

4. Покласти на зібрану рамку новий шматок полотна. За шириною і висотою він має бути більшим за габарити рамки приблизно на десять сантиметрів. Припуск по п’ять сантиметрів на кожну сторону, необхідний для натягування. Колишнє полотно натягнути не вдасться через відсутність припуску.
Перетяжка москітної сітки своїми руками
5. Накласти кінець шнура на паз рамки поверх сітки і втиснути закаточним роликом (якщо його немає, широкою стамескою) в паз. Полотно разом зі шнуром зайде в паз і зафіксується. Послідовно, розправляючи сітку за припуск, потрібно виконати цю операцію по всьому контуру рамки, прокочуючи шнур роликом або затискаючи його стамескою, у напрямку від себе.

6. Довівши протяжку шнура до раніше зазначеного олівцем місця розташування ручки, її потрібно завести кріпильним виступом під шнур і втиснути роликом через шнур у паз. Ручка зафіксується. Після цього продовжити протяжку до другої ручки і, зафіксувавши її, закінчити операцію.

Кріпильний виступ ручки – зігнутий під кутом бік, що знаходиться навпроти “вушка” ручки. За цим принципом фіксується поперечина.

7. Припуск, що залишився, підрізається канцелярським ножем. Для цього потрібно уперти лезо ножа у внутрішню частину рамки над шнуром і, тримаючи ніж під кутом, вести різ уздовж шнура.

Якщо замінюються тільки ручки, повністю сітку розбирати не треба. Шнур з паза виймається тільки над зламаними ручками, які після цього легко виймаються. Після заміни, шнур втоплюється на колишнє місце.

Важливо! Якщо сітка не має поперечки жорсткості, то під час протягування шнура не потрібно сильно натягувати під нього полотно. Сітка перетягнеться і деформує рамку, стягнувши всередину довші сторони. Щоб уникнути цього, полотно має лежати на рамці вільно, з “провисом”. Шнур, що заправляється в паз рамки, сам стягне зайве під себе.

Використовуючи ці прості поради, кожен легко зможе відремонтувати свою протимоскітну сітку. Удачі!