Самостійний монтаж ПВХ-підвіконня

Самостійний монтаж ПВХ-підвіконня

Усі розуміють, що без підвіконня вікно виглядає незакінченим, позбавленим частини функціоналу і навіть дещо безглуздим. Перед встановленням нових пластикових вікон обов’язково необхідно врахувати в проекті робіт і підвіконня. Усе має в підсумку виглядати гармонійно і бути зручним в експлуатації: і колір, і габарити, і форма цієї невід’ємної частини вікна.

Історія виготовлення ПВХ-вікон і підвіконь налічує вже понад п’ятдесят років, а популярність цих виробів тільки зростає. І якщо дотримуватися деяких правил, то під час самостійного встановлення підвіконня труднощів не виникне.

Підготовка перед монтажем

При виконанні більшості будівельних або ремонтних робіт підготовка обов’язкова. Встановлення підвіконня не є винятком. Ось що необхідно попередньо зробити:

  • позбутися будівельного сміття і пилу у віконному отворі;
  • рівномірно заґрунтувати поверхню, де буде встановлено підвіконня;
  • проконтролювати якість запіненних швів і виправити дефекти, якщо такі є;
  • підготувати відкоси, зробивши в них ніші під підвіконня.

Далі необхідно провести підготовку самого підвіконня. Насамперед слід вкоротити його, підігнавши під необхідну довжину (відстань між укосами, включно з пазами). Для примірки вставте підвіконня в ложементи. Воно має бездоганно стояти на своєму місці, злегка заглибившись під віконну раму. За необхідності проведіть коригування.

Монтаж ПВХ-підвіконня

Монтаж

Після завершення підготовчих робіт час переходити до самої установки. Здебільшого підвіконня приклеюється монтажною піною, яку видувають з балона на нижню, горизонтальну поверхню віконного отвору, якомога ближче до віконної рами.

У зв’язку з тим, що піна розширюється в процесі застигання і може підняти полицю підвіконня, слід придавити його вантажем до повного висихання. До речі, якщо змочити поверхні перед приклеюванням, адгезійні властивості піни помітно поліпшуються.

Зі сказаного стає зрозуміло, що монтаж підвіконня аж ніяк не складний процес, який не потребує особливих навичок. І впоратися з цим завданням можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.