Щасливим власникам пластикових вікон: правила догляду

Щасливим власникам пластикових вікон: правила догляду

У наш час вікна ПВХ встановлено практично у всіх житлових приміщеннях. Пластикові вікна потребують мінімального обслуговування, що дуже полегшує життя сучасним господиням. Але щоб таке вікно відслужило вам довгу службу, за ним потрібен правильний догляд. Як саме? Про це і піде мова в статті.

Адаптуємо вікно до зміни сезону

Взимку і влітку фурнітуру пластикового вікна необхідно адаптувати безпосередньо до сезону. Це краще робити в жовтні та квітні.

У жовтні віконну раму і склопакети потрібно витерти м’якою ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Потім протерти чистою губкою і перевести ручку в зимовий режим, щоб дверцята щільно прилягали і не пропускали холодне повітря.

Усе те саме необхідно виконати у квітні, єдине, що змінюється режим ручки, із зимового на літній. Що дасть змогу свіжому повітрю проникати у ваше житло.

Догляд за пластиковими вікнами

Фурнітура

Щоб фурнітура працювала злагоджено і не стерлася, її потрібно періодично змащувати спеціальним машинним маслом. Потрібно просто залити невелику кількість масла в рухомі частини вікна.

Ущільнювач

Ущільнювач із гуми забезпечує герметизацію вікна. Щоб такий ущільнювач не висихав і не тріскався, його потрібно двічі на рік (взимку і влітку) мити і змащувати.

Гумовий ущільнювач легко знімається, що дає змогу помити його у ванній. Необхідно для цього підготувати мильний розчин з теплою водою і опустити туди ущільнювач на п’ять хвилин. Потім добре промити проточною водою і протерти м’якою сухою губкою. Вставивши гумовий ущільнювач у пластикове вікно, його необхідно змастити силіконовим засобом.

Склопакети

Як і будь-яке скло, пластикові склопакети теж схильні до забруднень, але мити їх набагато простіше. Це дозволить зробити ваше приміщення набагато світлішим.

Спочатку потрібно зняти шар пилу за допомогою щітки з м’якою щетиною. Не рекомендують зчищати бруд гострими предметами, це пошкодить скло і погіршить герметичність. Потім м’якою ганчіркою або губкою з мийним засобом, призначеним для миття безпосередньо пластикових вікон, потрібно протерти склопакети. Далі витираємо вікно вологою серветкою. На цьому миття склопакетів закінчено, як ви можете побачити, все досить легко і просто, а також не вимагає великої кількості часу.