Тонкощі монтажу металопластикових вікон

Тонкощі монтажу металопластикових вікон

Купуючи металопластикові вікна, найчастіше Ви ставите питанням про якість профілю або фурнітури, це важливо, але 80% довговічності вікна і його експлуатації – це його встановлення.

Оскільки саме від установки залежить герметизація і надійність металопластикових вікон, краще це довірити професіоналам компанії “ВІКНА ПЛЮС”.
Існує маса технологій і методів монтажу вікон, і кожен по-своєму унікальний і має плюси і мінуси.
Для себе ми виділяємо три типи монтажу:

Тонкощі монтажу металопластикових вікон

– стандартний
– за ГОСТом (теплий монтаж)
– євро – монтаж.

Розглянемо всі три варіанти.
1) Стандартний
Якщо Вам, коли-небудь доводилося спостерігати, як фахівці встановлюють металопластикові вікна, то напевно Вам здасться цей процес простим. Хочемо зруйнувати цей міф! Для якісного встановлення металопластикового вікна, необхідно:
– розклинити вікно (щоб надати жорсткість і конструкція не мала можливість деформуватися під час експлуатації), під час розклинювання вікна, бажано використовувати пластикові клиниТонкощі монтажу металопластикових вікон
– виставити за рівнем і вирівняти по всіх площинах
– закріпити анкерними пластинами (встановлюються мінімум по два саморізи)
– закріпити бічні і нижню частину вікна на анкера
– ще раз перевірити вікно за рівнем і запінити

2) Монтаж за ГОСТом або так званий “теплий монтаж”.
При виконанні цього монтажу, додатково використовується парогідроізоляція (ПСУЛ) і спінений поліетилен на клейовій основі.Тонкощі монтажу металопластикових вікон
Перед встановленням вікна в квартирі або будинку, на саме вікно кріпиться ПСУЛ стрічка, яка має властивість розширюватися після монтажу вікна в отвір, швидкість розширення залежить від зовнішніх факторів, температури, вологості. Після розширення стрічки, вона повністю заповнює собою всі нерівності в отворі, захищає від попадання вологи в приміщення, тим самим покращуючи теплоізоляційні якості на 20-25%, як порівняти зі звичайним монтажем.
Другий елемент для теплого монтажу – спінений поліетилен, який кріпиться на підвіконний профіль і прокладається під водовідлив.Тонкощі монтажу металопластикових вікон Його застосування виключає промерзання внизу віконного отвору і прибирає місток холоду, який так часто є причиною обмерзання вікна в районі підвіконня, але перед тим, як кріпити його, необхідно усунути пил (застосовуючи рідке скло або ґрунтовку), оскільки на отвір з частинками будівельного сміття він не закріпиться. Після поклейки поліетилену, встановлюється відлив.
Третій варіант монтажу, так званий “євро-монтаж”, у ньому застосовується раніше описуваний ПСУЛ; пінополістирол; анкерні пластини товщиною 2 мм; Тонкощі монтажу металопластикових віконпарогідроізоляційна стрічка: внутрішня і зовнішня; турбо-гвинти (для бетону, газобетону, залежно від цегли, від матеріалу, підбираємо і кріпильні елементи).
Так само, якщо це балконні двері, то для того, щоб прибрати місток холоду, застосовується розширювач, на який встановлюється конструкція. Попередньо розширювач пропінюється всередині.
Так само, під час монтажу еркерних вікон, між трубою і вікном проклеюють ПСУЛ, усередині запінюють трубу, і щілини заповнюють силіконом.
Анкерні пластини кріпляться мінімум на два турбо-гвинти,Тонкощі монтажу металопластикових вікон у білих вікнах через кожні 50-60 см, у ламінованих – 30-40 см.
ПСУЛ і пінополістирол так само кріпляться, як і в “теплому монтажі”, перед проклеюванням зовнішньої та внутрішньої парогідроізоляції необхідно проґрунтувати весь віконний проріз і тільки після цього – кріпити гвинти, інакше вони не триматимуться і втратять свій сенс.
У наступній статті ми з Вами обговоримо всі нюанси і тонкощі монтажу металопластикових вікон різного типу, які саме необхідно застосовувати кріпильні елементи, їхні характеристики і властивості.