Відкоси на пластикових вікнах

Відкоси на пластикових вікнах

Під час заміни дерев’яних віконних рам на пластикові однозначно постає питання про обробку укосів. Багато хто думає, що це суто естетична складова і особливих труднощів не становитиме самостійно замазати щілини між стіною і рамою і на цьому справу закінчено. Однак це тільки здається на перший погляд. Насправді відкоси відіграють не тільки естетичну, а й практичну роль.

Функції відкосів

Відкоси з внутрішньої сторони призначені для виконання низки функцій, що мають важливе значення.

Правильне і якісне виконання внутрішніх укосів дозволяє зберігати тепло в приміщенні і не дозволяти холоду проникати всередину. Також дуже добре захищає приміщення від вологи таким чином, що мікроклімат приміщення підтримується на певному рівні.

Сендвіч панелі відкосиСвоєчасно зроблені укоси дозволяють продовжити термін служби всієї конструкції пластикових вікон. Тому після встановлення віконної конструкції внутрішнє оздоблення можна відкласти на деякий час, а ось зовнішні роботи варто провести в найкоротші терміни.

Ще однією функцією є естетична складова. Добре підібрані матеріали і правильно встановлені укоси надають віконному отвору благородного зовнішнього вигляду. Навіть якщо було встановлено дорогий і якісний віконний пластиковий блок, бБез гідного обрамлення він буде позбавлений своєї вишуканості.

Варіанти оздоблення

Сьогодні користуються популярністю два варіанти виконання укосів віконних прорізів. Відрізняються один від одного ці варіанти використовуваними будівельними матеріалами і методами їх використання.

Перший варіант передбачає використання певних матеріалів і нарізку їх на так звані панелі певного розміру. Якщо вибирати цей спосіб обробки укосів, то необхідно знати і враховувати деякі нюанси.

Насамперед варто звертати увагу на якість обраного матеріалу. Якщо матеріал не відрізняється особливою якістю, то в процесі монтажу панелей вони можуть кришитися, тріскатися, обламуватися, а під час експлуатації термін їхньої служби помітно скоротиться. Також, перш ніж приступати до монтажу панелей, слід підготувати робочу поверхню так, щоб не було ніяких нерівностей і пустот. Якщо не вирівняти поверхню, то надалі після кріплення панелей у пустотах може з’явитися цвіль або грибок. Також для якісного монтажу панелей слід ретельно провести всі виміри. Якщо поставитися до цього халатно, то в процесі кріплення матеріалу відкосів можуть утворитися широкі прорізи на стиках, які приховати буде досить-таки складно.

Другим варіантом оздоблення є нанесення спеціальних розчинів. Цей метод є найбільш поширеним через невисоку вартість. Наносити суміші можна традиційним чином, вирівнюючи поверхню обраними матеріалами під певним кутом, а також з використанням утеплювача. Як утеплювач найчастіше виступають листи пінопласту, які служать основою для нанесення будівельної вирівнювальної суміші.

Варіант виконання укосів під час оздоблення віконних прорізів кожен господар приміщення обирає особисто, зважаючи на фінансові можливості та естетичну складову. Однак незалежно від обраного варіанту, перед оздобленням укосів потрібно обов’язково якісно підготувати робочу поверхню стін.