Як і чим мити пластикові вікна та підвіконня?

Як і чим мити пластикові вікна та підвіконня?

Багато господарів, які встановили пластикові вікна та підвіконня, зіткнулися з головною проблемою цього матеріалу – високою схильністю до забруднення. Особливо видно це на підвіконнях, оскільки це горизонтальна поверхня, на яку і без того осідає пил, але на них так само ставлять різні предмети побуту, які і залишають плями, які дуже важко відмити.

Чим відмити підвіконня пластикового вікна

У принципі, вберегти такі поверхні від плям набагато простіше, ніж вивести їх. Наприклад, під квіткові горщики можна підстилати невеликі серветки, які чудово вберігатимуть поверхню від брудних розводів, що досить швидко в’їдаються в поверхню.

Миємо підвіконня
Головною проблемою таких підвіконників є пориста або шорстка структура, і кожна вимагає свого підходу.
У тому разі, якщо пляма досить свіжа, то прибрати її можна за допомогою звичайного мильного розчину. Якщо пляма не видаляється, то можна використовувати мийний засіб для посуду, але необхідно простежити за тим, що б після видалення плями вона повністю була видалена з поверхні.
Найбруднішим місцем завжди є щілина під рамою. Там накопичується пил, який з часом видалити простою щіткою стає дуже важко, та й одразу це майже неможливо, адже щілина досить вузька і пил накопичується в куточках. Для їх очищення найкраще підійде зубна щітка, щетинки якої легко дістануть до будь-якого закутка. Вибір мийних засобів досить великий, найважливіше дивитися під час купівлі, що б цей засіб засіб не вступало в хімічну реакцію з пластиком, це може призвести до деформації поверхні або виділення отруйних випарів.

Чим краще мити пластикові вікна

Чим краще мити пластикові вікна

Якщо вибирати між рідкими і порошковими засобами, то для шорсткої поверхні найкраще підійде порошок. Він дасть змогу видалити бруд із тих дрібних улоговинок, які є на пластику, а ось гладку поверхню він може пошкодити, залишаючи на ній дрібні подряпини. Згодом це призведе до того, що поверхня втратить зовнішній вигляд і виникне відчуття, що над нею добре попрацювали наждаком. Для гладких поверхонь краще використовувати або пінні, або рідкі мийні засоби. Вони відмінно видалять навіть бруд, що в’ївся, не пошкоджуючи гладкої поверхні.
Найголовніше в справі прибирання плям – не пускати цей процес на самоплив. Чим довше пляма перебуває на місці – тим важче її буде вивести. Вона буквально в’їдається в поверхню і з часом її повне видалення стане неможливим, навіть після гарного чищення невеликі сліди залишатимуться. Тому, помітивши утворення плями, краще її одразу прибрати, а не чекати генерального прибирання, яке, можливо, буде тільки через пів року. Та й жити з плямами на вікнах не дуже то приємно, набагато краще, коли вони завжди зберігають свою білосніжну чистоту.